sobota, 30 listopada 2013

LISTOPADOWE UZUPEŁNIANIE BIBLIOTECZKI, czyli co mi przybyło przez ten miesiąc

Już coraz bliżej do upragnionej przeze mnie wiosny, jako że właśnie kończy się kolejny zimny miesiąc! W związku z tym mam dla Was coś na ogrzanie: megaogromny stos listopadowych wymian! Naprawdę, teraz przeszłam samą siebie w oddawaniu własnych książek, ale jestem z tego zadowolona, ponieważ wydałam stosunkowo mało kasy (w porównaniu np. do wakacji ^^)





Żeby nie trzymać Was tak długo w niepewności, oto STOS ^^



I tak (lecąc od lewej od góry):
  • Bling Ring Nancy Jo Sales – wymiana z Joanną
  • Operacja Argo Matt Baglio, Antonio Mendez – wymiana z Marlee
  • Password Mirjam Mous – wymiana z Sophie
  • Freak City Kathrin Schrocke – wymiana z Agatą
  • Błękitnokrwiści (tom I) Melissa De La Cruz – wymiana z Umafuchi
  • Pokłon Halina Grochowska – wymiana z Agatą
  • Jestem numerem cztery Pittacus Lore – wymiana z Umafuchi
  • Gra Endera Orson Scott Card – z Empiku (Black Friday 2+1)
  • Czas żniw Samantha Shannon – z Empiku (Black Friday 2+1); zachęcona przez Kapturka
  • Przywróceni Jason Mott – od Wydawnictwa Harlequin&Mira (recenzja)
  • PLL. Sekrety Sara Shepard – wymiana z Zuz
(teraz prawa strona stosu od góry)
  • Zamieniona Amanda Hocking – wymiana z Malwiną
  • Rozdarta Amanda Hocking – wymiana z Malwiną
  • Przywrócona Amanda Hocking – wymiana z Malwiną
  • Modern Squaw Piotr Strąk – od Wydawnictwa Novae Res
  • Jesteś cudem Regina Brett – od rodziców (bez okazji :o)
  • Mroczna Bohaterka. Kolacja z wampirem Abigail Gibbs – wymiana z Wampiratką1986 (recenzja)
  • Scarlett Barbara Baraldi – kupione na promocji za 12 zł
  • Wypychacz zwierząt Jarosław Grzędowicz – wymiana z Katarzyną
  • Anielska Cynthia Hand – wymiana z Zaczytaną
  • Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet Stieg Larsson – wymiana z paat

Jest tego naprawdę dużo i nie mam pojęcia, kiedy się z tym wszystkim uporam, biorąc pod uwagę konieczność chwilowego zaangażowania się w szkołę („zaraz święta, trzeba zebrać oceny”, „i tak nie macie nic do roboty”, „chcę sobie zapewnić zajęcie na całe dwa tygodnie wolnego, dlatego napiszecie wypracowanie o Lalce”...). Tak więc w jutrzejszym podsumowaniu miesiąca nie spodziewajcie się zbyt wielu przeczytanych książek.

Pozdrawiam Was wszystkich ciepło i zachęcam tych, którzy jeszcze nie wzięli udziału (jeżeli będzie powyżej 20 zgłoszeń, zastanowię się nad drugą nagrodą ^^)




Nats

środa, 27 listopada 2013

44. "Przywróceni" Jason Mott



Info:
Autor: Jason Mott
Tytuł: Przywróceni
Tytuł oryginału: The Returned
Wydawnictwo: Mira
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 400

Czy masz czasem tak, że otwierasz książkę, nie mając w zasadzie pojęcia, o czym ona jest? Ja tak miałam w przypadku Przywróconych. Niby przeczytałam opis z tyłu, czego zazwyczaj nie robię, i zapoznałam się z opiniami na różnych portalach książkowych, ale chyba nic nie mogło przygotować mnie na to, co dostałam razem z powieścią. I nie mówię tu o żadnych rzeczach materialnych.

poniedziałek, 25 listopada 2013

KONKURS KOŃCOWOJESIENNY

Mam przyjemność ogłosić końcowojesienny konkurs w Ostatnim rozdziale! Dlaczego końcowojesienny, a nie np. świąteczny? To proste – książka nijak się ma do świąt :> Ale jak ktoś chce, może to sobie nazywać świątecznym konkursem, bo postaram się, by nagroda poszła do zwycięzcy przed wigilią :) + dzisiaj przypada niesamowicie ważna data, a mianowicie moje imieniny :3

Regulamin konkursu:
  1. Organizatorką konkursu jest właścicielka bloga Ostatni rozdział, który znajduje się pod adresem http://endlessbooks.blogspot.com
  2. Zgłaszać się do konkursu należy od dzisiaj (25.11.2013) do 13.12.2013 do godziny 23.59. Zgłoszenia po terminie nie będą brane pod uwagę.
  3. Nagrodą w konkursie jest egzemplarz Pięknych istot, których autorkami są Kami Gracia i Margaret Stohl, ufundowany przeze mnie. (moja recenzja)
  4. Aby wziąć udział w konkursie należy:
  • wyrazić chęć udziału poprzez np. „Zgłaszam się!”
  • podać swój adres e-mail, bym mogła skontaktować się w przypadku wygranej
  • odpowiedzieć na pytanie konkursowe: „Jaką książkę byś mi polecił/poleciła i dlaczego?” Odpowiedź na pytanie powinna być nie dłuższa niż 10 zdań.
  • udostępnić gdzieś informację o konkursie i poinformować mnie o tym
  • można, ale nie jest to warunek uczestnictwa w konkursie, dodać boga do obserwowanych lub do kręgów w G+.
  1. W konkursie mogą brać osoby zarówno posiadające bloga/konto w Google, jak i osoby anonimowe, jednak te proszę o podanie imienia i pierwszej litery nazwiska, w celu późniejszej identyfikacji. Jeżeli uczestnik doda zgłoszenie jako zalogowany użytkownik, użyję nicku logującego się.
  2. Adres korespondencyjny powinien znajdować się na terenie Polski – nie wysyłam paczki za granicę. Czekam na niego przez 3 dni od ogłoszenia wyników. Potem wybiorę kolejnego zwycięzcę.
  3. Zastrzegam sobie prawo zmiany regulaminu, jednak w jej przypadku uczestnicy, którzy zdążyli się już zgłosić, zostaną o tym poinformowani drogą mailową.
  4. Aby konkurs się odbył, musi był przynajmniej 15 zgłoszeń.
  5. W razie dużej liczby zgłoszeń przewiduję dodatkowe nagrody książkowe.
A oto banerek, jeżeli ktoś ma boga, niech wstawi :>


Ściskam Was mocno i życzę powodzenia C:


AKTUALIZACJA 6.12.2013 - jako, że zgłoszeń jest równo 20, wybiorę drugie miejsce w konkursie i ta osoba wygra egzemplarz książki Bling Ring autorstwa Nancy Jo Sales.

Jeżeli będzie 40 zgłoszeń, do puli nagród dojdzie trzecia pozycja książkowa :)

piątek, 22 listopada 2013

43. "Mroczna Bohaterka. Kolacja z wampirem" Abigail Gibbs



Info:
Autor: Abigail Gibbs
Tytuł: Mroczna Bohaterka. Kolacja z wampirem
Tytuł oryginału: The Dark Heroine: Dinner with a Vampire
Wydawnictwo: MUZA
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 560

Wybrałam ją ze względu na okładkę, jak zawsze zresztą. Bardzo rzadko kieruję się opisami, ponieważ nauczyłam się już, że często zawierają spoilery albo zupełnie zmieniają obraz historii. Sądziłam też, że skoro powieść nie ma niskiej oceny na różnych portalach poświęconych książkom, można spróbować. Przecież, myślałam, całkiem źle na pewno nie będzie, ludzie się znają. Hmm... Widać, mamy odmienne gusta.

wtorek, 19 listopada 2013

42. "Rudowłosa" Jaye Wells




Info:
Autor: Jaye Wells
Tytuł: Rudowłosa
Tytuł oryginału: The Red-Headed Stepchild
Wydawnictwo: REBIS
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 348

Niesamowite, jak bardzo wciągnąć może książka, która z pozoru nie różni się niczym od innych o tej samej tematyce. I nawet pomimo tego, że niektóre motywy są tak bardzo podobne do innych, już stworzonych, sprawia wrażenie lepszej od nich.

niedziela, 17 listopada 2013

41. "Toy wars" Andrzej Ziemiański





Info:
Autor: Andrzej Ziemiański
Tytuł: Toy wars
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 576

W zasadzie nie mam pojęcia, skąd dowiedziałam się o Toy wars. Nawet nie pamiętam, kiedy to było. Ale wiem, że nie żałuję decyzji o jej przeczytaniu. To zdecydowanie moja najbardziej ulubiona powieść.

czwartek, 14 listopada 2013

TOP20 ZRECENZOWANYCH (do 12.11.2013)

Mamy już połowę listopada... Nie mam pojęcia, kiedy ten czas zaleciał, ale blog Ostatni rozdział ma już 136 dni! Jestem z siebie tak dumna, że dotrwałam i z Was, że mi tak wytrwale pomagacie, dopingujecie swoimi komentarzami i w ogóle. Dziękuję Wam baaardzo mocno i baaardzo ciepło Was wszystkich przytulam

Tym sposobem opublikowałam już ponad 50 postów, w tym równo 40 recenzji. Jedne z nich uważam za lepsze, inne za gorsze, jeszcze inne za nieaktualne, ale gdybym tak miała aktualizować raz napisane recenzje, nie miałabym w ogóle czasu na czytanie, więc wybaczcie, ale po prostu nie chce mi się tego robić.

Ok, chyba czas najwyższy zakończyć ten przydługawy wstęp i przejść do sedna, czyli: „po co w ogóle taki post i co w nim ma być”. Otóż postanowiłam, że równo co 10 recenzji opublikowanych na blogu będę wstawiać takie rankingi, TOP20, w których znajdziecie najbardziej aktualne zestawienie książek, które zrecenzowałam i podobały mi się najbardziej. Podkreślam tylko, że nie będą one na podstawie ocen zamieszczonych pod recenzjami, a jedynie jako odzwierciedlenie moich uczuć do nich po upływie jakiegoś tam czasu. Wiadomo, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a człowiek (szczególnie kobieta) jest istotą zmienną. Więc z góry przepraszam za wszelkie nieścisłości między rankingami a recenzjami.

Żeby nie przedłużać (akurat, nie po to pisałam taki wielki wstęp, żeby się streszczać), oto TOP20 zrecenzowanych do 12 listopada 2013r.



Zabawne, nigdy nie sądziłam, że przekonam się do tego typu fantastyki. Co więcej, nigdy nawet nie przypuszczałam, że Ojczyzna zostanie mi w pamięci na tak długo i znajdzie się w pierwszej połowie dotychczas zrecenzowanych przeze mnie książek. W sumie, chętnie sięgnęłabym po nią jeszcze raz.









 19. Królowa Cieni Marcus Sedgwick
Kolejna powieść z gatunku fantasy, jedna z wielu w tym zestawieniu. Ale w głowie cały czas siedzą mi emocje, jakimi napakowana jest historia. A jej zwroty akcji nie dają o sobie zapomnieć. Mimo tego, że akcja toczy się w dosyć odległej przeszłości, historia jest po prostu genialnie opowiedziana. Zupełnie nie czuje się, że to nie XXI wiek.





Bardzo podoba mi się określenie, jakiego użyłam w swojej recenzji na temat tej książki. „Mały Książę 2.0”. Moim zdaniem idealnie oddaje ono to, czym jest powieść Piotra Szymonowicza. Świat, który widzimy codziennie jest pełen absurdów, których z reguły nie zauważamy, ujawnia je dopiero ta historia.







 17. Piękne istoty Kami Gracia, Margaret Stohl
Zupełnie świeża powieść. Świeża w pewnym sensie oczywiście. To pierwsza historia o takim charakterze, jaką przeczytałam. Klątwa, która opisana jest w niesamowicie realny sposób, bohaterowie, którzy niczym nie różnią się od reszty szarych ludzi, a jednak... Jest w nich coś nowego, nieuchwytnego. Niesamowita historia.
Z pozoru codzienna opowieść, zwykły żart i niewinne zabawy, które odciskają bolesne piętna na przeszłości bohaterów. Muszą sobie z tym radzić każdego dnia, a do pomocy mają rzesze czytelników, którzy dosłownie pochłaniają tę powieść dzięki genialnym opisom, zupełnie nie patrząc na chaotyczne ułożenie rozdziałów.








 15. Miasto Kości Cassandra Clare
Mimo dosyć pozytywnej opinii na temat tej książki, film wywarł na mnie znacznie lepsze wrażenie. Wydał mi się bardziej emocjonujący i żywy. Nie umiem tego inaczej wyjaśnić.







 14. Drugie spojrzenie Jodi Picoult
Krótko mówiąc, jest to książka o duchach i innych zjawiskach paranormalnych, ale w przypadku pani Picoult jest to spore niedomówienie. To historia o miłości, cierpieniu i przezwyciężaniu losu, który chyba nigdy nie jest przychylny. Tak, to dokładnie tak wygląda. Duchy to tylko dodatek.







 
Jedyna kontynuacja, która była lepsza od pierwszej części, jaką przeczytałam. Między Dotykiem a Sekretem Julii jest różnica porównywalna z tą jak między niebem a Ziemią albo ogniem i wodą. W tym pozytywnym (dla Sekretu) sensie. Ale okładka jest obłędna.



W kilku słowach: powieść o najeździe kosmitów na Ziemię. Tyle, że Piątej fali nie można opisywać w kilku słowach. To historia pełna traum, przykrych wspomnień, braku zaufania. Zdumiewa i zachwyca jednocześnie, wprawiając Czytelnika w niesamowity nastrój.








 11. Ostatni smokobójca Jasper Fforde
Lekka, przyjemna, niewymagająca zbyt wiele myślenia – w sam raz na krótkie letnie albo długie zimowe wieczory przy ognisku bądź kominku. Bawi swym humorem, zdumiewa logiką, a przy tym sprawia, że powieść na długo zostaje w pamięci.






W sumie niezbyt oryginalna, ale ma w sobie coś, co tkwi w głowie jeszcze kilka tygodni po jej zakończeniu. Jest mi bardzo przykro, że następne części prawdopodobnie nie zostaną wydane w Polsce, bo seria zapowiadała się całkiem dobrze.






 9. Sevile. Magia i miłość Marta Dąbkowska
Historia świeża, nieskopiowana, szybka i bez zbędnego rozwodzenia się nad kolorem trawy (taki prywatny żarcik). Dynamiczna akcja i kilka innych aspeków sprawia, że w tyle ta powieść zostawia Sekret Julii, Miasto Kości... Co nie znaczy, że w moim odczuciu jest bez wad :>







Przerażająca, momentami aż nazbyt, jak dla małej, niewinnej siedemnastolatki, która w życiu nie widziała nawet złamania otwartego. A jednak mam ogromną ochotę przeczytać ją jeszcze raz.







Druga część genialnych Wybranych. Zapowiedź świetnie przemyślanego cyklu, który dopiero się rozwija, ale ten tom pokazuje, że można kontynuować historię na takim samym poziomie jak na początku.







Wystaje poza margines, a obok ogromnej dawki adrenaliny zawiera mnóstwo emocji, które nie są proste i przejrzyste, dodatkowo szokuje i zdumiewa. Czego chcieć więcej od powieści?




Historia jak każda inna. Co może być innego w powieści, jakiś mnóstwo na rynku wydawniczym? A no w zasadzie nic, ale jakoś nie potrafię się od niej uwolnić i cały czas stoi mi przed oczami.






 4. Wybrani C.J. Daugherty
Zwykła i niezwykła, przewidywalna i nieprzewidywalna, a do tego z dużą dawką humoru i realizmu. Genialna mieszanka, dzięki której ten pierwszy tom pokazał klasę autorki, która ani na chwilę nie bierze oddechu i nic nie robi na pół gwizdka.




I teraz czas na podium:






3. Piękny Kraj Alan Averill
Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek czytała coś takiego. Z tak ostrymi zakrętami fabuły, tak genialnie i naturalnie stworzonym opisem uczuć, traum, przezwyciężaniem słabości i wreszcie, z nieprzewidywalnym zakończeniem. Zdumiewa i zachwyca, sprawia, że chce się więcej i więcej, i więcej, i więcej...






 2. Alicja w Krainie Zombi Gena Showalter
Cole, ach Cole... Skradłeś moje serce tak, jak prawdopodobnie żaden inny bohater literacki. Wydaje mi się, że gdyby nie ty, ta pozycja nie byłaby tak dobra, chociaż na pewno cały czas niesamowita. Ale dzięki tobie ona nabiera niepowtarzalnego smaku, który moje podniebienie tak kocha...






Inna. Z pewnością inna. Niesamowita, oryginalna, nieromantyczna, naturalna, tajemnicza, prawdziwa. To tylko kilka przymiotników, które można napisać po tym tytułem jako skojarzenia. Zapadła mi w pamięć i mam szczerą nadzieję, że Deadline okaże się podobne w jakości, jeśli nie lepsze.




O ja... Nawet sobie nie zdajecie sprawy jak ciężko jest wybrać i ułożyć w jakiejś kolejności te 20 najlepszych książek. Serio, ten post pisałam w sumie przez trzy dni, a i tak, mimo licznych poprawek, nie jestem z niego tak do końca zadowolona. Zastanawiam się, czy nie zacząć takich rankingów publikować co 10 recenzji, ale jak sobie myślę ile to roboty... :O


W każdym razie, co myślicie o tych książkach? Bo opisami się raczej nie sugerujcie, zbyt dużo emocji w nie włożyłam :>

wtorek, 12 listopada 2013

40. "Crescendo" Becca Fitzpatrick




Info: 
Autor: Becca Fitzpatrick 
Tytuł: Crescendo 
Tytuł oryginału: Crescendo 
Wydawnictwo: Otwarte 
Rok wydania: 2011 
Ilość stron: 400

Po pierwszą część tego cyklu sięgnęłam, ponieważ namówiła mnie do tego moje bardzo dobra koleżanka. Połknęłam ją (książkę, nie koleżankę). Drugą wzięłam do ręki, czując, że ją również połknę i nie będzie mi parzyć gardła. Sądziłam, że skoro pani Fitzpatrick tak dobrze zaczęła, to dlaczego nie mogłaby na takim samym poziomie tego ciągnąć?

sobota, 9 listopada 2013

39. "Piękny Kraj" Alan Averill



Info:
Autor: Alan Averill
Tytuł: Piękny Kraj
Tytuł oryginału: The Beautiful Land
Wydawnictwo: Akurat
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 368


Zauważyłam, że coraz łatwiej różne książki podbijają moje serce. Zmiękłam i łatwo daję się podejść. A może to powieści ewoluowały i potrafią omamić już każdego? Nie wiem. W każdym razie, jeśli chodzi o Piękny Kraj, raczej nie doczekacie się ode mnie złego słowa.

piątek, 8 listopada 2013

PAŹDZIERNIKOWE ZDOBYCZE, czyli stos po raz N-ty

Ostatni stos, który zamieściłam jest z 12 października. Od tamtego czasu nagromadziłam sporo nowych pozycji, głównie dzięki wymianom. Z nich, jak na razie, przeczytałam tylko kilka i ich recenzje powinny się jakoś wkrótce pojawić. Kiedy? Nie wiem, nie ustalam harmonogramu. Chociaż może powinnam...


Lecąc od góry:
- Piotr Szymonowicz Kalejdoskop - jako nagroda w konkursie organizowanym przez www.interia360.pl (recenzja)
- L.A. Weatherly Anioł - wymiana z aasdfghjkll
- Kamila Całka Ciemno - wymiana z -kasia-
- Alyson Noel Ever - wymiana z Karo1234
- John Marsden Jutro - wymiana z Soulmate albo z Hennah (jedno Jutro oddałam w rozdawajce ^^)
- Polly Horvath Wyspa - jako "końcówka nakładów" z Naszej Księgarni (9,99zł)
- Dia Reeves Krwawy fiolet - jako "końcówka nakładów" z Naszej Księgarni (9,99zł)
- Monika Feth Zbieracz truskawek - jako "końcówka nakładów" z Naszej Księgarni (9,99zł)
- Melissa Marr Opiekunka grobów - wymiana z MadameA
- Grażyna Bąkiewicz O melba! - darowizna (ale nie powiem Wam od kogo, bo inteligentnie usunęłam swoją rozmowę z tą osobą)
- Frederico Moccia Wybacz, ale będę ci mówiła skarbie - wymiana ze Smily

Największe nadzieję wiążę chyba ze Zbieraczem truskawek, ale nie wiem... Niektóre z nich są już udostępnione do wymiany, jakby ktoś chciał :> (Natalie Rosa)

A teraz pytanie dla Was: Której z tych książek jesteście najbardziej ciekawi? ^^

środa, 6 listopada 2013

38. "Savages" Don Winslow




Info:

Autor: Don Winslow
Tytuł: Savages
Tytuł oryginału: Savages
Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 320

Kiedy sięgałam po tę książkę nie brałam pod uwagę tego, że mogę się nią zachwycić. Czytałam wiele recenzji filmu nakręconego na jej postawie i nie napawały mnie one optymizmem. Niemniej jednak muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem, jak rozwijała się akcja tej powieści.

wtorek, 5 listopada 2013

WYNIKI ROZDAWAJKI

Wiem, że późno i STRASZNIE Was za to przepraszam, ale tym razem to nie zależało ode mnie. Wszystko miałam przygotowane już w niedzielę wieczorem, zostawiając sobie rezerwę na wypadek, gdyby byli jacyś spóźnialscy tuż przed północą, kiedy straciłam (na całe DWA dni) połączenie z Internetem. Więc, jak widzicie, to nie zależało ode mnie. I jeszcze raz Was za to przepraszam.

No, więc, żeby nie trzymać Was już dłużej w niepewności, przechodzę do rzeczy.


W rodawajce wzięło udział 20 osób (w sumie 40 zgłoszeń), z czego jestem baardzo zadowolona. Ci, którzy mnie znają, mogą zaświadczyć o tym, jak się cieszyłam :D

A więc (dum dum dum duuum) Jutro wędruje do...
Edyty Chmury

Puszka już niedługo zawita u...
Czarnego Kapturka

A Anioła zgarnia...
karolyna

Maile do zwycięzców już rozesłane, teraz czekam na odpowiedź. Do tych, którym tym razem się nie udało: sprawdźcie za 3 dni pocztę, a nuż ktoś z wyżej wymienionych osób nie odpisze :)

Aha, i jako organizatorka zabawy, chciałam jeszcze raz podziękować wszystkim za zabawę i mam nadzieję, że będzie Was jeszcze więcej w mikołajkowej odsłonie (czyli już niedługo) :> I GRATULUJĘ ZWYCIĘZCOM!!! 

sobota, 2 listopada 2013

37. "Szeptem" Becca Fitzpatrick



Info:
Autor: Becca Fitzpatrick
Tytuł: Szeptem
Tytuł oryginału: Hush, Hush
Wydawnictwo: Otwarte
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 336

„Poznali się na lekcji biologii, no i ona wiedziała, że on nie jest dobry. Ale mimo wszystko lgnęła do niego, tak jak my lgniemy do hamburgerów”. Tak przedstawiła mi Szeptem moja koleżanka. Cóż, nie trzeba być geniuszem, żeby domyślić się, że od razu skojarzyło mi się to ze Zmierzchem. Ale w rzeczywistości było zupełnie inaczej.

PODSUMOWANIE PAŹDZIERNIKA 2013

Hmmm... Lepiej późno niż później, nie? :) Naprawdę starałam się napisać to wcześniej, ale sami pewnie wiecie jak wygląda pierwszolistopadowe bieganie po cmentarzach. Poza tym mój internet ma swoje humory i dzisiaj stwierdził, że ma wolne... Cóż, co ja biedna mogę zrobić?

W każdym razie październik dobiegł końca, dni są coraz krótsze, temperatura coraz niższa, a mój humor zmienia się wprost proporcjonalnie do pogody. Jest słońce - jest uśmiech. Nie ma słońca - sami sobie wydedukujcie. Nie lubię zimna, jak już pewnie się zdążyliście zorientować.


Więc, przechodząc do rzeczy, w październiku przeczytałam aż... 11 książek. Jestem zadowolona z wyniku, biorąc pod uwagę poprawione jedynki z matmy w tym samym czasie ^^ W tym miesiącu zmieniłam też nazwę (znowu) bloga, nagłówek oraz uaktualniłam pozostałe podsumowania o linki do recenzji już opublikowanych :3

Przeczytałam:
- Gena Showalter Alicja w Krainie Zombi
- Becca Fitzpatrick Szeptem (recenzja)
- Rick Yancey Piąta fala
- Isaac Marion Ciepłe ciała (vel Wiecznie żywy - jak kto woli)
- Laini Taylor Córka dymu i kości
- Piotr Szymonowicz Kalejdoskop
- Kamila Całka Ciemno
- Becca Fitzpatrick Crescendo (recenzja)
- Don Winslow Savages (recenzja)
- Alan Averill Piękny Kraj (recenzja)
- Polly Horvath Wyspa

Książki JESZCZE niezrecenzowane, zostaną zrecenzowane w najbliższym czasie :) Możliwe, że już jutro przybędzie jedna z nich, ale jeszcze nie zdecydowałam, która. Recenzję której z tych książek byście chcieli przeczytać? :3

-Największe zaskoczenie: Ciemno Kamili Całki
-Najlepsza książka: Alicja w Krainie Zombi Geny Showalter
-Największe rozczarowanie: Wyspa Polly Horvath
-Najgorsza książka: Wyspa Polly Horvath
-Najczęściej wyświetlana recenzja: Dziedzictwo C.J. Daugherty
-Liczba odwiedzin: + 631 = 1747
-Liczba komentarzy: + 30 = 94
-Liczba obserwatorów: + 15 = 27 (+ 13 = 34 na G+)
-Liczba like’ów na Facebooku: + 14 = 50

Cóż, bez Was takich wyników nie udałoby mi się osiągnąć, więc największe brawa i gratulacje należą się Wam, którzy czytacie (a przynajmniej udajecie, że czytacie) mojego bloga, wypociny, które tu publikuję. Ponadto chcę zaśpiewać głośne sto lat, jako, że blog skończył właśnie 4 miesiące. Dla mnie to prawdziwy rekord! Więc śpiewam (cieszcie się, że nie słyszycie ^^): "Stoo lat, stoo lat, nieech żyje, żyje naaaam..." :>
Także tego, no :D

A w listopadzie... Muszę się ostro wziąć za naukę, bo oceny mi lecą, a za półtora roku matura... nie, żebym się jakoś tym przejmowała, ale wiecie, jak to jest... No, cóż. Ale niedługo pojawi się stosik, bo znowu sporo książek mi przybyło. I może nawet jakaś lista moich MUST HAVE na listopad? Kto wie ^^