niedziela, 5 kwietnia 2015

Co nowego? - czyli co robić po świętach? (5.04-18.04)


Wszyscy już za pewne po obfitym śniadanku i właśnie ruszają do kolejnego domu na równie obfity obiadek, dlatego w przerwie warto się położyć, odpocząć i zaplanować sobie kolejne dwa tygodnie, bo premier jest całkiem sporo, więc będzie co robić!


7 kwietnia 2015
  źródło
 • Premiera książki Pół króla Joe'ego Abercombie'a. Trochę coś w stylu Fałszywego księcia, bo głównym bohaterem jest tu książę Yarvi, który poprzysiągł zemstę zabójcom ojca i chce zasiąść na czarnym tronie. Zostaje jednak sprzedany jako galernik, w dodatku jest niepełnosprawny – brak mu ręki, więc musi uczynić z umysłu śmiercionośną broń. Oczywiście wsparcie znajduje w towarzyszących mu wyrzutkach. Słowem – coś takiego już było, ale okładkę ma ciekawą.8 kwietnia 2015


źródło
źródło
źródło
źródło

źródło
źródło

 • Premiera książki Girl Online Zoe Sugg, czyli próba genialnej Zoelli na papierze. Ogólnie to historia blogerki, która przez przypadek wplątuje się w ogromną miłość przeradzającej się później w skandal międzynarodowy. Mam ją już za sobą i muszę powiedzieć, że choć jest słodka, to nie zalepia – czyta się ją z uśmiechem na twarzy, bo cudownie odpręża!
 • Premiera książki Ciemne tunele Sergeja Antonowa. Gratka dla fanów Metro 2033, którego ja co prawda jeszcze nie czytałam, ale już czeka. Bohaterem jest tu młody bojownik ze stacji Hulaj Pole, który rozpoczyna walkę z systemem, odbywając jednocześnie niewiarygodną podróż przez metro. Podobno wątki rozpoczęte przez Glukhovsky'ego znajdują tu rozwinięcie i zakończenie.
 • Premiera książki Biorąc oddech Rebeki Donovan. To trzeci tom niezwykle popularnej serii Oddechy wydawanej przez Feerię Young. Emma po trudnych przeżyciach z najbliższymi, ucieka do Kaliforni i tam wiedzie życie pozornie uwolnione z więzów przeszłości. Niestety tylko pozornie, bo cały czas ucieka od wspomnień między innymi dzięki temu, czego sama tak bardzo nienawidzi – alkoholowi. Stara się też ochronić swoich bliskich przed nią samą. Ogólnie opis nie wygląda zachęcająco, ale ta seria musi coś w sobie mieć, skoro tak wiele ludzi ją uwielbia!
 • Premiera książki Po zmierzchu Alexandry Bracken, czyli finalnej części trylogii Mroczne umysły, która tak wstrząsnęła książkosferą, że wszyscy czuli potrzebę przeczytania jej. Ja jestem po I tomie, drugi czeka cierpliwie, a trzeci zapowiada się... cóż, niezbyt, mówiąc szczerze. W rękach Ruby jest los wszystkich więzionych dzieci. Jeden niewłaściwy ruch może zniszczyć świat. Czyli bohaterka znowu jest ważniejsza niż wszystko inne. Ale w sumie nie mnie oceniać – nie znam nawet drugiego tomu.
 • Premiera książki Starter Lissy Price. Tak pięknej okładki nie widziałam od dawna, więc Starter musiał się tu znaleźć. To opowieść o Los Angeles po wojnie bakteriologicznej, w którym żyją tylko dwie grupy ludzi: Enderzy (czyli osoby 50+) oraz Starterzy (młodzież i dzieci). Różnią się tym, że starsi przyjęli szczepionkę, dzięki której żyją, a młodsi nie- dla nich zabrakło. Chyba nareszcie szykuje się coś nowego!
 • Premiera książki Duff. Ta brzydka i gruba Kody Keplinger, czyli wreszcie coś lekkiego! Bianka ma własną grupę przyjaciół i jest odporna na wszelkiego rodzaju pozerstwo. Zaintrygowana sposobem myślenia Wesa, szkolnego ciacha, zaczyna się z nim spotykać. Chłopak podnosi jej samoocenę i pewność siebie, jednak jej problemy nie znikają. Według mnie to nie #musthave, ale ciekawie wygląda.


9 kwietnia 2015

źródło
źródło

 • Premiera książki Więcej niż możesz zjeść. Zapiski parakulinarne Doroty Masłowskiej. Zatem Mister D. przychodzi do nas ze zbiorem felietonów opublikowanych w magazynie Zwierciadło w latach 2011-2013, które traktują o szeroko pojętym jedzeniu. To książka ilustrowana ręką Macieja Sieńczyka, zatem może być ciekawie i smakowicie!
 • Premiera filmu Everest. Poza krańcem świata w reżyserii Leanne Pooley. To obraz sklejony z archiwalnych zdjęć z pierwszej wyprawy na szczyt, sfabularyzowanej akcji i ujęć szczytu w technologii 3D. Pomysł ciekawy, zastanawiam się, jaki jest efekt.


10 kwietnia 2015
 • Premiera książki 10 rzeczy, które musicie o mnie wiedzieć Ann M. Martin, która jest pozycją dla młodszych – tak mi się wydaje, bo w takich specjalizuje się Wydawnictwo Akapit Press. Pearl miała jechać z rodziną na wakacje, ale ląduje w „obozie dziennym”. Niby nie jest tak źle, spędza czas ze swoim przyjacielem JB Trzecim, jednak o względy kolegi zaczyna zabiegać inna dziewczyna. Zatem nic nowego, ale może się chociaż przyjemnie czyta.
 • Premiera filmu Szybcy i wściekli 7 to idealny dowód na zaawansowanie naszych technologii – Paul Walker nie żyje sobie już od dłuższego czasu, a w filmie jest całkiem żywy i ruchliwy. Cóż, kwestią indywidualną jest ocena wykorzystania osoby zmarłej, ale mam nadzieję, że chociaż efekt był tego wart!
 • Premiera filmu Selma, obrazu o historii wielebnego Martina Luthera Kinga, prowadzącego kampanię o prawo do powszechnego głosowania dla wszystkich. Jedną z ról dostała tam nawet Oprah Winfery!


13 kwietnia 2015

źródło
 • Premiera 5 sezonu serialu Gra o tron! Co z tego, że jestem dopiero w trzecim? Od kilku tygodni mówi się o tej premierze, to jedna z najbardziej wyczekiwanych chyba dat! Kolejna dawka intryg i zagadek została nakręcona w Irlandii i na Malcie.


14 kwietnia 2015

źródło
 • Premiera na DVD i Blu-ray filmu Potop! Któż nie zna słynnego Potopu, drugiej części Trylogii Sienkiewicza? Teraz będzie okazja, by obejrzeć adaptację w nowej jakości obrazu i dźwięku, wiem, że każdy wyczekiwał tej możliwości :)


17 kwietnia 2015

źródło

źródło

źródło
źródło
 • Premiera książki To, co wiem na pewno Oprah Winfrey to zbiór jej felietonów z kolumny w O, The Oprah Magazine. Z pozoru nic nowego, nic ciekawego. Ale tylko z pozoru, bo autorka porusza tam bardzo wiele tematów, często bardzo interesujących.
 • Premiera filmu Chłopak z sąsiedztwa, w którym gra znana i uwielbiana Jennifer Lopez! Tym razem wciela się w rolę rozwiedzionej kobiety, która wplątuje się w romans ze swoim nastoletnim sąsiadem granym przez znanego wszystkim dziewczynom Ryana Guzmana (Jake w Pretty Little Liars oraz Sean w Step up 4). Problem polega na tym, że tenże sąsiad jest niebezpieczny. Na czym polega to niebezpieczeństwo? Zapraszam 17 kwietnia do kina :)
 • Premiera filmu The Duff [#ta gruba i brzydka]. Ogólnie sens jest ten sam, opis macie przy książce (8 kwietnia). Z aktorów znam tylko Bellę Thorne, bo grała w Shake It Up (Taniec rządzi na Disney Channel, nie wierzę, że to oglądałam) oraz tytułową Duff, Mae Whitman (The Perks of Being a Wallflower, czyli polskie Charlie – grała tam Mary Elizabeth).
 • Premiera filmu Nocny pościg z Liamem Neesonem (ja go znam z Love Actually, To właśnie miłość). Głównym celem jego bohatera, starzejącego się płatnego mordercy, jest ochronienie porzuconego syna przed szefem ogromnej mafii, czyli byłym przełożonym. Mam wrażenie, że 2 tygodnie temu opisywałam jakiś podobny film.

Na koniec łapcie jeszcze fragment audio Girl Online!
Uff, nawet nie wiecie, ile roboty jest przy zrobieniu takiego zestawienia!
Pamiętajcie, że zawsze możecie w komentarzach wyrazić wasze zdania na temat prezentowanych tu pozycji oraz podrzucać mi jeszcze ciekawsze!
(nie tylko w ciągu tych dwóch tygodni)

Do zobaczenia już 19 kwietnia!
(znaczy, mam nadzieję, że szybciej, ale 19 kwietnia będzie kolejne Co nowego?)