niedziela, 8 marca 2015

Co nowego? - nowy cykl, żeby być na bieżąco (8.03-21.03)

Co nowego? Ostatni rozdział

Oto przed państwem mój własny zestaw tego, na co warto zwrócić uwagę w ciągu nadchodzących dni!


8 marca 2015

 • Premiera serialu Przypadki Cezarego P.. Dla mnie to jedna wielka bomba, która może przynieść zarówno artystyczny efekt, jak i ogromne zniszczenia. Otóż cała fabuła opiera się na tym, że Cezary Pazura wciela się w swoje alter ego – Cezarego P. - i staje się taki, jakim widzą go media, czyli ikoną polskiego kina, która chce wrócić na szczyt. Pierwszy odcinek dzisiaj w TV Puls o 17:30. Drugi za chwilę po nim.


12 marca 2015

 • Premiera książki Izabelli Frączyk Siostra mojej siostry, czyli opowieść o dziewczynie z prowincjonalnego miasteczka, której świat wywraca się do góry nogami, kiedy poznaje ona swoją przyrodnią siostrę – wcześniej nie miała o niej pojęcia – i nagle znajduje się w samym centrum życia osób z pierwszych stron gazet.


13 marca 2015

 • Premiera filmu Kopciuszek w reżyserii Kennetha Branagha, znanego ze swojej roli Gilderoy'a Lockharta w Harrym Potterze i komnacie tajemnic. Wyreżyserował też Thora, a tym razem przenosi nas w świat starej baśni wzbogacony o grę aktorską Richarda Maddena (Robb Stark w Grze o tron), Cate Blanchett (Galadriela w Hobbicie i Jasmine w Blue Jasmin) oraz Lily James (której nikt pewnie nie kojarzy). Natomiast w rolę kochanej Wróżki chrzestnej wcieliła się Helena Bohnam Carter (ją za to znają wszyscy, nie będę wymieniać tytułów filmów).
 • Premiera filmu W samym sercu morza, obrazu Rona Howarda (Wyścig, Piękny umysł). Opowiada on historię znaną z powieści Moby Dick, czyli katastrofę morską z 1820 roku. Statek wielorybiczny został zaatakowany przez ogromnego kaszalota, a pasażerowie walczą o przetrwanie. Każdy ma jednak nieco inne priorytety.
 • Premiera filmu Gang Rosanthala. To polsko-amerykańsko-włosko-rumuńska produkcja opowiadająca autentyczną historię żydowskich „prawych gangsterów”, którzy w latach 60. XX wieku zorganizowali największy napad w historii Narodowego Banku Rumuńskiego. Z aktorów, których ja znam, można tam zobaczyć Harry'ego Lloyda (Viserys Targaryen w Grze o tron).
 • Premiera filmu Piąte: nie odchodź, czyli w całości polskiego obrazu, który powstał pod kierownictwem Katarzyny Jungowskiej. Opowiada on o dziewczynie, Romie, która w wyniku straty matki, musi mieszkać z ojcem. Ten jednak nie spoufala się z nią i nie daje bohaterce potrzebnego jej wsparcia. Wtedy do opuszczonego domu w sąsiedztwie wprowadza się tajemniczy mężczyzna (grany przez Daniela Olbrychskiego). Roma zaczyna wkrótce podejrzewać, że jest on jej Aniołem Stróżem. Czyli może być ciekawie albo beznadziejnie. Na dwoje babka wróży z tymi naszymi filmami.
 • Premiera filmu Biała jak mleko, czerwona jak krew. Ukochanymi kolorami Leo są czerwień i biel. Jest zwyczajnym szesnastolatkiem, ale zakochuje się w niewłaściwej osobie. Rudowłosa Beatrice choruje na białaczkę. Czerwień jej włosów splata się Leo z bielą jej twarzy. Chłopak postanawia zrobić wszystko, by uratować ukochaną. I chociaż opis jest stosunkowo mało ciekawy, to jest to włoska produkcja, co znaczy że chociaż na ekranie można popatrzyć sobie na ciepły klimat.

16 marca 2015

 • Premiera książki Noc przed festynem Saša Stanišić (nie odmieniłam, bo nie do końca wiem jak). To powieść, która opowiada o przygotowaniach do festynu w niewielkiej niemieckiej wiosce. Ktoś włamał się do miejscowego archiwum, jednak mieszkańców bardziej martwi to, co wydostało się na zewnątrz. Po wsi zaczynają snuć się dawne legendy i skrywane sekrety...
 • Premiera książki Polska – Niemcy 1:0, czyli 1000 lat sąsiedzkich potyczek Andrzeja Klima, czyli humorystyczny przegląd naszej historii z sąsiadami po zachodniej stronie. Wydaje mi się, że może być to całkiem interesująca pozycja dla tych, którzy z historią tak na co dzień to nie bardzo.

18 marca 2015

 • Premiera książki W domu madame Chic. Jak urządzić przytulne mieszkanie i celebrować codzienność Jennifer L. Scott. To druga książka, w której autorka osobiście opowiada o tym, jak przyjechała z Kalifornii do Francji i jak dzięki pobycie u madame Chic udało jej się zacząć żyć świadomie, powoli i cieszyć się z rutyny. Mam wrażenie, że to pozycja, która pozwala unieść się delikatnie nad ziemię.
 • Premiera książki Eleonora & Park Rainbow Rowell, czyli powieści autorki popularnego Fangirl. Tytułowi bohaterowie są nastolatkami urodzonymi pod nieszczęśliwą gwiazdą, na pewno bez czepka. Wiedzą, że są niewielkie szanse przetrwania pierwszej miłości, ale postanawiają spróbować. Czyli nic specjalnego, ale pewnie zrobi furorę.
 • Premiera książki Młodsza Pameli Remond Satran opowiadającej o kobiecie, która dzięki temu, że wygląda na znacznie (naprawdę ZNACZNIE) młodszą, niż jest w rzeczywistości, przyciąga uwagę pewnego chłopaka w pubie. Wkrótce jej głównym zmartwieniem jest, by nie dowiedział się on o tym, że spokojnie mogłaby być jego matką.
 • Premiera książki Zwykły bohater Marka Owena, autora jedynej relacji z akcji, która zakończyła się śmiercią Osamy Bin Ladena. Zwykły bohater jest jedynym w swoim rodzaju oknem na świat amerykańskiej armii. Opisy szkoleń i odbytych akcji podobno zapierają dech w piersiach, a to właśnie dzięki nim czytelnik może dowiedzieć się, jak żołnierze przygotowywani są do akcji, o których słyszy cały świat.
 • Premiera książki To nie są moje wielbłądy Aleksandry Boćkowskiej, która stanowi swego rodzaju wspomnienie mody z czasów PRL, kiedy wszystko traktowano z punktu widzenia propagandy, nie było wolności, bo niemal nic nie było dostępne. Słowem (czy raczej kilkoma): opis niewielkiego skrawka kultury Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. A ten wielbłąd w tytule, to nie wiem, po co.


20 marca 2015

 • Premiera filmu Zbuntowana. Tej pozycji chyba przedstawiać nie trzeba, ale na wszelki wypadek: Tris zamierza uratować cały świat i kochać Tobiasa ponad życie. Po odkryciu spisku chce zrobić wszystko, by nie doprowadzić do upadku ich społeczeństwa. Czy warte zobaczenia? Nie wiem, ale w sumie dla Theo Jamesa może warto ;)

Pamiętajcie, od teraz są mniej więcej stałe godziny publikacji tekstów, żeby było Wam łatwiej ;)
W razie gdyby jednak postu nie było, będziecie na bieżąco informowani na FACEBOOKU i TWITTERZE :)