niedziela, 9 marca 2014

Wyzwanie "Kiedy kobieta przejmuje dowodzenie"

„Kiedy kobieta przejmuje dowodzenie” to moje pierwsze, autorskie wyzwanie, które z grubsza polega na tym, że trzeba przeczytać przynajmniej jedną książkę na miesiąc, w której główną bohaterką jest dziewczyna/kobieta i to z jej perspektywy opisywane są wydarzenia.

Jest bardzo dużo historii, które można zakwalifikować do tego wyzwania, jednak nie liczą się do niego te, w których występuje para bohaterów i wydarzenia są opisywane naprzemiennie: trochę z jej, a trochę z jego punktu widzenia. Jeśli jednak cały czas narrator skupia się na bohaterce, tak, to zaliczyć można :)

Krótkie zasady:
 1. Organizatorką wyzwania jestem ja – właścicielka bloga Ostatni rozdział, grafika została wykonana w pełni przeze mnie – kopiowanie surowo zabronione.
 2. Wyzwanie trwa od 9. 03.2014 roku do 31.12.2014 roku, co do następnej edycji, to się zobaczy.
 3. Po zakończeniu I edycji wyzwania osoba, która zrecenzowała najwięcej książek kwalifikujących  się do udziału zostanie nagrodzona. Czym? - to niespodziewanka.
 4. Warunkiem przystąpienia do wyzwania jest:
 • zgłoszenie się w komentarzu pod TYM postem, wpisując swój nick, nazwę swojego bloga oraz link do niego
 • wstawienie na swojego bloga grafiki, którą znajdziecie na początku tego posta, wraz z linkiem do wyzwania
 • ogłoszenie przystąpienia do wyzwania w jakiejś notce na swoim blogu
 1. Ponieważ wyzwanie rusza nie od 1. dnia miesiąca, wszystkie recenzje opublikowane od 1. 03.2014 można wpisać w komentarzach TUTAJ. (należy dodać do nich jednak informację, że biorą one udział w wyzwaniu, wraz z linkiem lub podlinkowaną grafiką)
 2. Recenzje zgłasza się, wpisując w komentarzu pod postem z nazwą miesiąca (na samym końcu tego posta):
 • imię i nazwisko autora
 • tytuł książki
 • imię bohaterki
 • link do recenzji
 1. Kolejne linki do recenzji proszę dodawać w formie drzewek, ułatwi mi to sumowanie.

Wpisywać się możecie pod TYM postem :)


Sprostowanie: Bohaterek może być więcej niż jedna (jak np. w książkach z serii Pretty Little Liars). Warunkiem jest to, żeby każda z nich była płci żeńskiej :D

Odsłony: